BTK Akademi Online Eğitim Platformu

Kayıtlı 2 milyon 70 bin 367 kullanıcısı bulunan portalın haftalık görüntülenme sayısı 700 bine yaklaştı. Sitemizi ana ekranınıza bir web uygulaması olarak nasıl yükleyeceğinizi görmek için aşağıdaki videoyu takip ediniz. BTK Akademi 6 GB Kampanyası hizmetimizi almak için lütfen GSM numaranızı ve Turkcell Şifrenizi girerek işleminizi onaylayınız. Kampanyadan hemen yararlanmak için, BTK Akademi yazıp 5555’e SMS gönderebilirsiniz. OpenAI, Microsoft’un Azure hizmetlerindeki artan kullanım nedeniyle daha yüksek maliyetler üstlenecek, ancak potansiyel kullanıcı tabanı genişlemesinin getirisi çok daha büyük olacak.

Özellikle gençlere yatırım yapan ülkemiz, yazılım gibi alanlarda eğitimlerini sürdürüyor. Son olarak “Bilginin Adresi” sloganıyla yola çıkan BTK Akademi, bilgi teknolojileri sektörüne yönelik konularda eğitim almak isteyenler için yaz kamplarını başlattı. Bu anlamda yaptığımız çalışmaları her geçen gün daha da
hızlandırarak ve güçlendirerek ilerliyoruz” ifadelerini kullandı. GÖNÜLLÜ EĞİTMENLİK İÇİN ÖN LİSANS ŞARTBTK Akademi ücretsiz olarak düzenlediği eğitim sertifika programlarıyla, kamu ve özel sektörün ihtiyacı olan kaliteli iş gücünün üretilmesine katkı sağlamayı hedefliyor. BTK Akademi Eğitmen Gönüllüsü olmak için en az ön lisans mezunu olunması ve sitedeki formu doldurarak başvuru yapılması gerekiyor. Kullanıcılar btkakademi.gov.tr  adresine giriş yaptıklarında, online yazılım, programlama, siber güvenlik, dijital tasarım, kişisel gelişim, güvenli internet, telekominikasyon, regülasyon, sertifika programları gibi kategorilerdeki eğitimlere ücretsiz bir şekilde ulaşabilecek.

Üniversitelerin ilgili bölümünden öğrencilerin katılabileceği bu eğitim kampından faydalanmak isteyenler öncelikle çevrim içi kayıt oluşturacak. Daha sonra btkakademi.gov.tr üzerinden ön koşul eğitimlerini tamamlayacak ve yine aynı web sitesi üzerinden düzenlenecek sınavdan yüzde 70 oranında başarı sağlaması istenecek. Başarılı olanlar İstanbul Marmaracık Gençlik Kampı Merkezi’ndeki kampa katılmaya hak kazanacak. EĞİTİME 1 MİLYON 175 BİN 41 KİŞİ KATILDIBTK Akademi’nin online eğitim platformuna girdiğinizde sizi farklı alanlarda 9 kategoride toplanan eğitimler karşılıyor. Bu kategoriler toplamda 110 bin 411 dakikalık 218 çevrim içi eğitimi içeriyor.

BTK Akademi, bilgi teknolojileri sektörüne yönelik konularda eğitim almak isteyenler için yaz kamplarını başlattı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bünyesinde geliştirilen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla 2020 yılında hizmete açılan BTK Akademi, düzenlediği e-öğrenme sertifika programlarıyla, kamu ve özel sektörün ihtiyacı olan kaliteli iş gücünün üretilmesine katkı sağlamayı amaçlayan bir eğitim merkezi. Nükleer tıp görüntüleme merkezleri, nükleer santraller, sivil ve askeri uzay ve havacılık uygulamalarında, radyasyon tanı ve algılama (dedektör) sistemlerinin olabilecek en az hata payı ile verimli ve etkin şekilde çalışmaları gerekiyor. Bu alanlarda konu insan sağlığı ve yenilenmesi oldukça maliyetli uzay ve yeryüzü sistemlerinin verimli olması için mümkün olan en iyi teknoloji ile çalışmak gerekiyor. Bu nedenle projelerimizin hepsi ileri teknoloji ürün ve hizmeti olduğu için halihazırda ileri teknoloji bileşen ve ürünlerini kullanıyoruz. Geliştirmekte olduğumuz projelerin bir kısmında  yapay zeka kullanımı ile çalışma etkinliğinin artırılması ve daha iyi ürün/hizmetler sunma hedefindeyiz.

  • BTK Akademi, siber alanda yetenekli gençleri keşfetmek ya da eğitmek üzerine çalışmalar yapan bir okul.
  • Bu kategoriler toplamda 110 bin 411 dakikalık 218 çevrim içi eğitimi içeriyor.
  • Bilgi talebi, istek, memnuniyet, öneri ve şikayetleriniz için bu bağlantıya tıklayarak kayıt oluşturabilirsiniz.
  • BTK Akademi çevrim içi eğitim portalında, «Yazılım Dünyası», «K12 Dünyası», «Sistem Dünyası», «İşletme Dünyası», «Kişisel Gelişim Dünyası», «Tasarım Dünyası», «Yapay Zeka Dünyası» ,»Güvenli İnternet Dünyası», «Regülasyon Dünyası» ve «Kariyer Yolu» olmak üzere 10 ana kategoride, 266 konu başlığında, toplam 139 bin 274 dakika çevrim içi eğitim yer alıyor.
  • E-devlet hesabı bulunmayan kişiler ise aile içerisinden herhangi birinin e-devlet şifresiyle giriş yapabilirler fakat kazanılan katılım sertifikası, hesabın sahibine verilecektir.

Aynı zamanda, farklı alanlarda kullanılabilecek radyasyon dedektör sistemlerinin yerli olarak tasarımı ve üretiminin yapılması üzerine Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmalarımız bulunuyor. Sağlık endüstrisi için Taşınabilir Gama Kamera sistemi, uzay ve havacılık sistemlerinde kullanılabilecek Radyasyon Kalorimetre sistemi ve sağlık, enerji ve savunma alanlarında kullanım alanı olan Kişisel Elektronik Dozimetre sistemi üretimi üzerinde çalışıyoruz. Firmamızın gurur kaynaklarından biri de TÜBİTAK-Uzay tarafından başlatılan, ülkemizin azmini ve kararlılığını gösterecek, Ay Görevi btk akademi (AYAP-1) programında yararlı yük olarak kullanılması için ‘Radyasyon Kalorimetre Sistemi’ geliştirme projesi. Teknopark İstanbul’da faaliyet gösteren IRADETS, uzay ve yeryüzü sistemlerinin madde-radyasyon etkileşimi simülasyonlarında kullanılabilecek bir yazılım geliştirdi. Hem uzay radyasyonunun hem de yeryüzündeki doğal ya da insan yapımı kaynaklı radyasyonun elektronik, elektromekanik ve yaşayan organizmalar üzerindeki etkilerini simüle eden yazılım; sivil uzay ve havacılık, savunma, nükleer enerji ve sağlık endüstrilerinde önemli çözümler sunuyor.

Bilgi ve iletişim teknolojileri alanıyla ilgilenen, öğrenme arzusu bulunan herkes eğitimlerimizden faydalanabilir. DH’de 2017’den beri Türkiye gündemi, ekonomi, savunma sanayi ve teknoloji alanında içerikler üretiyorum. Seçime yakın, öne çıkan önerilerden yüzde 50’yi geçenler AI Steve’in politikalarını oluşturacak. Steve Endacott, AI Steve’in yürüttüğü politikalarla bağımsız olarak girdiği seçimi kazanırsa, AI Steve aracılığıyla halkın isteklerini yerine getirecek. Sitesi üzerinden bölge halkından «Yapay Zeka Steve ile Konuş» seçeceğine tıklayarak ve listelenen politik karar seçeneklerini oylayarak sivil bir güç ve kontrol mekanizması kurabileceklerini savunuyor.

BTK Akademi Hediye İnternet Kampanyası

Online yazılım, programlama, siber güvenlik, dijital tasarım, kişisel gelişim, güvenli internet, telekominikasyon, regülasyon, sertifika programları gibi kategorilerde eğitimler BTK Akademi’de yer alıyor. Türkiye’nin dört bir yanından her yaş grubundan gencin katıldığı törende gençler sertifikalarını alarak kursu tamamlamanın coşkusunu yaşadı. Exploit geliştirme, veritabanı saldırıları ve güvenliği, SQL server temelleri, Linux sistem yönetimi gibi bir çok eğitim bulunuyor.

Yapay zeka derslerinin bütün bölümlerde seçmeli okutulması hedefleniyor

PARA YAPAY ZEKA/ ŞULE GÜNER Apple CEO’su 10 Haziran’da düzenlenen ve dört gözle beklenen 2024 Dünya Çapında Geliştirici Konferansı’nda (WWDC), ChatGPT’nin Apple’ın kendi yapay zekasıyla birleştiğini anlatan, Apple Intelligence kavramını bizimle tanıştırmıştı. ChatGPT; iPhone, iPad ve Mac’te Siri ve yazım araçlarına entegre edilecek. Cihaz bazlı (on-device) görevlerle ilgilenen dahili bir yapay zeka hizmeti, ChatGPT’yi tamamlayacak. Ve böylece Apple, ChatGPT’yi milyonlarca kullanıcıya tanıtarak etkileşimi artıracak ve upgrade’e teşvik edecek. BTK Akademi, bu projeyle yazılım alanında bildiklerini pekiştirmek ve yazılım alanında kendini geliştirmek isteyenlere ek avantajlar sunuyor. Yaz kampları, 20 Temmuz- 4 Eylül tarihleri aralığında, 10 ilde, 18 eğitim başlığında 684 öğrenciye ulaşacaktır.

Siber tehdit avcılığı ve yapay zeka da var

“Bilginin Adresi” sloganıyla yola çıkan BTK Akademi, özellikle bilgi teknolojileri alanında oluşturduğu dijital eğitim portali ile tüm vatandaşlarımıza ulaşmayı hedeflemektedir. Online eğitimlerin yanı sıra gerçekleştirdiği sınıf içi eğitimlerle de BİT sektörüne yönelik konularda eğitim almak isteyen her kesimin mesleki ve teknik ihtiyaçlarını mekan ve zamandan bağımsız olarak karşılayacaktır. BTK Akademi, bilgi teknolojileri alanında oluşturduğu dijital eğitim portalı ile tüm vatandaşlara ulaşmayı hedefliyor.